Giżycko

Piękno Mazur dostrzegł cały świat. Wielkie Jeziora Mazurskie – najpiękniejszy region w Europie, wśród 14 najpiękniejszych miejsc na świecie! Mazurskie Jeziora jako jedyny kandydat Polski w międzynarodowym konkursie szwajcarskiej fundacji „New7Wonders” na Siedem Nowych Cudów Natury, dostał się do finału, a następnie do grona czternastu najpiękniejszych miejsc na świecie! Rywalizowaliśmy z tak magicznymi miejscami jak Amazonka, Wyspy Galapagos, Malediwy, czy Kilimandżaro. Giżycko noclegi

A gdzie lepiej można poznać smak prawdziwych Mazur jak nie w Giżycku? Zapraszamy więc do największego miastana szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Dzięki wyjątkowo dogodnym warunkom do uprawiania żeglarstwa, wielu wodnym przystaniom, cyklicznym imprezom regatowym Giżycko określane jest mianem Wodniackiej Stolicy Polski. Giżycko to wielkie tradycje żeglarskie, Otaczające tereny to wymarzone miejsce do uprawiania turystyki aktywnej i sportów ekstremalnych. noclegi Giżycko

Wielkie Otwarcie Sezonu i Parada Statków Giżycko domki
W Giżycku co roku w pierwszy weekend maja odbywa sięWielkie Otwarcie Sezonu i widowiskowa parada jednostek pływających. Uroczyście otwierany jest zabytkowy most obrotowy na Kanale Łuczańskim, a potem świetna zabawa, szantowe granie i nagrody za najciekawsze dekoracje jachtów oraz załóg! Giżycko pensjonaty

Giżycko pokoje do wynajęcia imprezy żeglarskie i kulturalne
Woda otacza miasto położone w sercu Krainy Tysiąca Jezior ze wszystkich stron: od południa jezioro Niegocin, od północy Kisajno będące częścią kompleksu wodnegoMamry, od zachodu Tajty, a od wschodu jezioro Wojnowskie i małe Grajewko. Nic więc dziwnego, że okazji do aktywnego wypoczynku na wodach mazurskich jest mnóstwo. Giżycki Tydzień Żeglarski, obfitujący w regaty i inne atrakcje żeglarskie, czy też Wielkie Otwarcie Sezonu, to tylko niektóre z nich.

Co roku żeglarze i sympatycy sportów wodnych, a także turyści z całego kraju, dzieci i młodzież uczestniczą w atrakcjach Majówki i Dni Giżycka. Szczególnie polecamy teżRegaty Boatshow Cup i liczne regaty z nagrodami: Regaty Łodzi Turystycznych oraz Giżyckie Regaty Kobiet, a dla młodszych żeglarzy Puchar Mazur. Przez cały rok, a zwłaszcza latem w mieście tętni życie kulturalne.

Do szczególnie lubianych imprez należą co roku: Jarmark św. Brunona, Festiwal Szanty w Giżycku, Giżycki Tydzień Żeglarski, Święto Wody, Jazz nad Niegocinem, Dni Kultury Ukraińskiej, Mazury Hip-Hop Festiwal, Parada Motocykli,Mazury AirShow, imprezy kabaretowe i Święto Twierdzy Boyen.

Giżycko to także urokliwe krajobrazy, zachwycające swą przyrodą i wymarzone i miejsce do uprawiania turystyki aktywnej i sportów ekstremalnych. Zwolennicy aktywnego spędzania czasu mogą zdecydować się na pieszą wędrówkę lub wyprawę rowerową wokół jeziora Niegocin.

Oferta atrakcji dla aktywnych jest naprawdę bogata, od żeglowania, wędkowania, windsurfingu, kitingu, rejsów statkami, spływów kajakowych, jazdy konnej, po sporty ekstremalne: skutery wodne, nurkowanie, parasailing na lądzie wodzie i lodzie, quady czy samochody terenowe.

Giżycko – stolica Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, leży na wąskim przesmyku pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno. W jego granicach znajdują się jeszcze dwa małe jeziora Popówka Mała i Popówka Duża. Giżycko jest największym miastem i jednocześnie głównym ośrodkiem wczasowo-turystycznym Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. W mieście jest 9 portów z ok. 600 miejscami cumowniczymi, kilka plaż i miejsca do wędkowania. Zarówno nad Niegocinem jak i Kisajnem są plaże strzeżone. Długość linii brzegowej obu przylegających jezior to prawie 5 km. W okolicach miasta leży ponad 100 jezior, a dzięki wyjątkowo dogodnym warunkom do uprawiania żeglarstwa, wielu wodnym przystaniom i cyklicznym imprezom regatowym, około 30-tysięczne Giżycko określane jest mianem Wodniackiej Stolicy Polski.

Tu przyroda zachwyca swym bogactwem, a czysta woda i zdrowe powietrze są zachętą do spędzenia cudownych chwil. Tereny otaczające miasto to wymarzone miejsca do uprawiania wszelkich form turystyki aktywnej. Liczne wypożyczalnie rowerów, kajaków i  jachtów spełnią życzenia najbardziej wymagających klientów. Amatorzy jazdy konnej i nurkowania znajdą warunki do realizacji swojej pasji oraz instruktorów, którzy zadbają o ich bezpieczeństwo, a wędkarze złowią tu rybę swojego życia. Wieczorem zaś po pełnym wrażeń dniu, w malowniczej scenerii amfiteatru Twierdzy Boyen można wysłuchać koncertu ulubionego artysty lub udać się na tętniącą życiem plażę miejską, gdzie latem skupia się życie towarzyskie Giżycka.