W Solinie

W Solina noclegi odnajdziesz ciszę i spokój oraz wszystko czego potrzebujesz, by aktywnie spędzić swój urlop. Oprócz ciekawej oferty noclegowej, pięknej przyrody, lokalnych atrakcji i świeżego powietrza, znajduje się tutaj również Jez. Solińskie, które sprawia, że w okresie letnim miejsce to staje się dużym ośrodkiem sportów wodnych.

Solina domki do wynajęcia to niewielka miejscowość letniskowa, znana w całej Polsce z zapory wodnej i jeziora. Położenie miejscowości na stoku ,,Góry Płaszy” sprawia, iż można tutaj podziwiać wspaniałe widoki na malownicze bieszczadzkie jeziora i otaczające je pasma górskie. Bezpośrednio obok tamy znajduje się wiele miejsc oferujących noclegi, m. in.  hotele, domy wypoczynkowe, domki letniskowe czy kwatery prywatne. Nie brakuje również restauracji i innych punktów gastronomicznych oraz wypożyczalni sprzętu sportowego.
Największą atrakcją Solina pensjonaty jest oczywiście zapora wodna na Sanie, dzięki której powstały dwa śródleśne jeziora: Solińskie oraz Myczkowskie. Oba zbiorniki mają bardzo urozmaiconą linię brzegową z mnóstwem małych zatoczek, półwyspów fiordów i kilkoma wyspami. Dodatkowo otoczenie łagodnych wzgórz pozwala na podziwianie wspaniałych widoków na Bieszczady oraz wioski i ośrodki wczasowe, rozsiane pomiędzy wzniesieniami.
Dziewicza przyroda, otoczenie lasów, brak ciężkiego przemysłu w okolicy, duża ilość słonecznych dni, bogata  historia i kultura oraz niewielka liczba stałych mieszkańców to tylko niektóre atuty, które przyciągają tutaj ludzi z całej Polski. Solina to idealne miejsce dla artystów, miłośników polowań, wędkarzy, osób ceniących ciszę i spokój oraz obserwatorów przyrody. Na turystów czeka tutaj duża ilość szlaków turystycznych oraz rozbudowana infrastruktura noclegowa. Zimą śnieg utrzymuje się tutaj przez ok. sto dwadzieścia dni w roku, dzięki czemu można tutaj pojeździć na nartach. Skorzystać można z wyciągu w Solinie lub w okolicznych miejscowościach, np. w Ustrzykach Dolnych. Solina pokoje do wynajęcia

Bieszczady atrakcje – Jezioro Solińskie, Solina i Polańczyk Solina agroturystyka

Jezioro Solińskie nazywane jest „bieszczadzkim morzem”. Otoczone wzgórzami jezioro słynie ze zmienności kierunku wiatrów, co dla wielu żeglarzy jest nie lada wyzwaniem. Sztucznie utworzone Jezioro Solińskie jest zbiornikiem głębokim, pływanie w nim jest dozwolone tylko w kilkunastu wyznaczonych miejscach. Wokół zbiornika solińskiego powstały kurorty wypoczynkowe i uzdrowiskowe – największe z nich to Solina i Polańczyk. Warto popływać Jeziorze Solińskim statkiem podziwiając okalające taflę wody szczyty Bieszczadów.

Bieszczady atrakcje – kolejka bieszczadzka

Bieszczadzka Kolej Wąskotorowa jest jedną z największych atrakcji w Bieszczadach. Kolejka bieszczadzka kursuje z Woli Michowej do Smolnika, głównie w okresie wakacji, ale można zamówić przejażdżkę kolejką także w innych porach roku. Na specjalne życzenie na kolejkę bieszczadzką może napaść szajka konnych bandytów „Bandy Krzycha”. Informacji o rozkładzie i cenach biletów można zasięgać w biurze Fundacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej w Majdanie.

Bieszczady noclegi

O nocleg w Bieszczadach jest łatwo. Baza noclegowa w Bieszczadach w ostatnich kilku latach bardzo się rozwinęła. Praktycznie we wszystkich popularnych miejscowościach można znaleźć pokoje do wynajęcia w prywatnych domach – szczególnie w Wetlinie i Ustrzykach Górnych. Koszt noclegu zależy od standardu pokoju. W Bieszczadach mimo napływu turystów wciąż można znaleźć nocleg za 20-25 zł. Popularna jest też agroturystyka. W gospodarstwach agroturystycznych w Bieszczadach oprócz miejsca w pokoju gospodarze oferują turystom pełne wyżywanie oraz dodatkowe atrakcje, takie jak jazda konna, wypożyczenie rowerów czy grzybobranie w bieszczadzkich lasach. Turyści gustujący w większych luksusach mogą skorzystać z oferty pensjonatów lub hoteli, ale te występują głównie w większych miejscowościach. Miłośnicy pieszych wędrówek mogą skorzystać z oferty schronisk górskich w Bieszczadach. Wiele schronisk w Bieszczadach uchodzi za niesamowite, schroniska w Jaworcu, Chatka Puchatka na Połoninie Wetlińskiej.