Sromowce Wyżne

Sromowce Wyżne noclegi  miejscowość w Polsce położona w województwie małopolskim,gminie Czorsztyn w Pieninach nad Dunajcem. W latach miedzy 1975 a 1998 rokiem  miejscowość położona była w województwie nowosądeckim. Główne zgrupowanie domów leży na wysokości 480 – 510 m n.p.m. Wieś jest dobrą bazą wypadową w Pieniny oraz nad Jezioro Czorsztyńskie, noclegi Sromowce Wyżne – Kątach rozpoczyna się spływa Dunajcem. Mieszkańcy wsi coraz częściej oferują pokoje w swoich gospodarstwach agroturystycznych. Sromowce Wyżne to idealne miejsce na agroturystyke, na wsi możecie naleźć wiele miejsc noclegowych zatem to jest idealne miejsce na wyjazdy z rodziną bądź znajomymi. Znajdziecie tutaj bardzo wiele atrakcji w przyzwoitej cenie.

Jedną z głównych atrakcji turystycznych Sromowce Wyżne pokoje gościnne jest spływ Przełomem Dunajca. Warto zobaczyć też Izbę Regionalną zorganizowaną przez miejscowe koło gospodyń wiejskich. Atrakcją dla turystów jest także zabytkowy kościół pw. św. Stanisława BM, obok którego znajdują się pomniki ówczesnych właścicieli ziemskich i fundatorów kościoła, rodziny Drohojowskich. We wsi odbywają się letnie festyny z występami zespołów regionalnych. Znajduje się tu również muzeum przybliżające tradycje góralskie. Sromowce Wyżne agroturystyka.

Dla zwolenników sportów zimowych czy to narciarzy czy snowboardzistów również mamy atrakcje. W okolicy wsi znajduje się wyciąg narciarski Polana Sosny na której można spędzić bardzo miło czas a przede wszystkim aktywnie. Niedaleko także znajduje się elektrownia wodna Niedzica, w której można obejrzeć filmy i zwiedzić niektóre wnętrza tamy na Dunajcu

W Sromowcach Wyżnych na wygonie miał znajdować się zamek, który w XV wieku miał pełnić rolę strażnicy pomocniczej przy zamku czorsztyńskim na granicy polsko-węgierskiej. Aktualnie po zamku nie ma śladu, pozostała jednak nazwa góry, na której ów zamek miał się znajdować – Zamczysko.

Prezentujemy tu tę przepiękna wioskę, znajdziesz informacje od jej powstania aż po dzień dzisiejszy. Sromowce Niżne noclegi wraz z okolicą to jeden z najpiękniejszych zakątków Polski, miejsce gdzie do dziś pielęgnuje się tradycję i kulturę góralską. Można tu przyjechać zarówno latem jak i zimą i zabrać niezapomniane przeżycia. Latem oprócz zwiedzania Pienin pieszo można także zrobić to na rowerze.