Orawa

Orawa noclegi jest beskidzką i podtatrzańską krainą położoną w dorzeczu rzeki Orawy. Centralnie położona Magura Orawska dzieli tę krainę na dwie części, Górną i Dolną. Orawa noclegi nad jeziorem ma bogatą historię, gdyż leży na granicy Państw. Z tego też powodu Orawa domki związana jest z dziejami Polski, Węgier oraz Słowacji.

Przez wieki Orawa noclegi przechodziła w ręce potężnych rodów, a w XVII zaczęły przechodzić przez ten obszar wojny religijne, powstania antycesarskie, przemarsze wojsk oraz okresy głodu i zarazy. Orawa noclegi nad jeziorem była również obszarem, przez który przebiegały ważne szlaki handlowe. W końcu w 1939 roku Polska Orawa domki włączona została do państwa słowackiego, by w 1945 ponownie wrócić do Polski. Obecnie Orawa noclegi składa się z terenów czternastu miejscowości.

Orawa noclegi nad jeziorem jest krainą cichą, pełną pięknych panoram, z bogatą historią i kulturą. Orawa domki zachwyca turystów regionalnymi strojami, tańcami oraz potrawami, ma także swoją niepowtarzalną gwarę i zwyczaje zachowane z dawnych czasów.