O MAŁYM CICHYM

U podnóża Tatr leży przepiękna miejscowość Małe Ciche noclegi. W roku 1669, wówczas jako Polana Cicha, stało się własnością rodu Pawlikowskich. Był to teren pastwisk i gdy pojawiły się zagrody stał się osadą pasterską. pensjonaty Małe Ciche

Pawlikowscy mieszkają tu do dziś. Później osiedliła się tu rodzina Żegleniów. Te dwa nazwiska są najpopularniejsze we wsi. Osada pasterska powoli stawała się wioską. Otrzymała nazwę Ciche od polany, na której leży oraz Małe dla odróżnienia istniejącego już dawniej Cichego Wielkiego. Małe Ciche pokoje do wynajęcia

Od 1946 r. Małe Ciche otrzymało prawa samodzielnej gromady. Na początku lat 70. powstała droga asfaltowa łącząca wieś z Kośnymi Hamrami, kościół, szkoła, wodociąg, a później remiza straży pożarnej oraz w latach 80. asfaltowa droga przez wieś i cmentarz.

Małe Ciche, podobnie jak pozostałe wsie gminy Poronin, oferuje turystom wyciągi narciarskie, świeże górskie powietrze oraz serdeczność jego mieszkańców.

Atrakcje turystyczne

Małe Ciche noclegi kwatery to jedna z najmniejszych wsi na Podhalu, zagubiona w dolinie wśród podtatrzańskich lasów. Charakter wioski najtrafniej oddaje jej nazwa. Miejscowość odwiedzana jest latem przez miłośników spokojnych zakątków i dopiero w ostatnich latach zaczęła pełnić rolę niewielkiego zimowiska. Nie ma w niej trudnych i długich tras narciarskich, nie ma też tłoku i zgiełku. Wśród narciarzy przeważają miłośnicy ciszy i spokoju. Śnieg leży zwykle od listopada do końca marca. Szusowaniu sprzyja spokojna i bezwietrzna pogoda.

Dojazd Małe Ciche ośrodki wypoczynkowe

Samochodem: najwygodniejsza trasa z Krakowa (100 km) prowadzi „Zakopianką” przez Poronin, gdzie należy skręcić na drogę do Bukowiny Tatrzańskiej, a z niej po 2 km w prawo. Można się również kierować na nowe parkingi położone na Polanie Zgorzelisko przy górnej stacji kolei, skąd od razu można rozpocząć szusowanie.
PKP: Najbliższa stacja kolejowa znajduje się w Poroninie skąd do Małego Cichego kursują autobusy PKS. Z bagażem wygodniej jest jechać przez Zakopane.

Noclegi

Małe Ciche, podobnie jak i pozostałe okoliczne wsie zaprasza turystów i gwarantuje: świeże górskie powietrze oraz serdeczność gospodarzy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Gastronomia

Po intensywnym uprawianiu sportu i zabawie na śniegu polecamy chwile relaksującego odpoczynku, zapraszamy do restauracji i szałasów gastronomicznych.