Kołobrzeg – śladem pomników

Kołobrzeg noclegi jest jednym z najstarszych miast na Pomorzu Zachodnim a także popularnym kurortem, chętnie odwiedzanym przez turystów. Stanowi regionalny ośrodek kulturalny oraz ważny port morski pełniący funkcję handlową, pasażerską, jachtową i rybacką.

Kołobrzeg pensjonaty uznawany jest za jedno z największych uzdrowisk nad Bałtykiem ze względu na występujące tu naturalne surowce lecznicze, takie jak źródła solanki, wody mineralnej oraz torfu leczniczego, zwanego borowiną. Turyści chętnie przyjeżdżają, aby ukoić dolegliwości przy chorobach krążenia, dróg oddechowych, reumatologicznych i wielu innych. Kołobrzeg tanie noclegi

W mieście można znaleźć mnóstwo pomników świadczących o bogatej historii, z której miasto jest bardzo dumne. Ciekawym jest pomnik rybaka i rybaczki, którzy trzymając rozpostartą sieć rybacką tworzą oryginalną ławeczkę, na której można swobodnie usiąść. Kolejnym jest Pomnik zaślubin Polski z morzem, który powstał ponad 50 lat temu, przypominając o zaślubinach mających miejsce po zdobyciu miasta przez oddziały Wojska Polskiego w 1945 roku. Następnym jest Pomnik Milenijny, który był odsłaniany dwukrotnie, raz w 2000 roku, a drugi 8 lat później. Przedstawia on Ottona III, Bolesława Chrobrego oraz papieży Jana Pawła II i Benedykta XVI. Pomnik znajdujący się przy ul. Gen. Sikorskiego przedstawia umundurowaną sanitariuszkę udzielającą pomocy rannemu żołnierzowi i upamiętnia kobiety niosące pomoc podczas bitew w czasach II wojny światowej. Pozostając w tym temacie wspomnieć należy również o pomniku poświęconemu żołnierzom poległym w walkach o wyzwolenie Kołobrzegu. Miasto zachowuje również pamięć ofiar morza. Ma murze przy latarni morskiej znajdują się tablice z nazwiskami osób, które zginęły na morzu.