Kielce

Kielce noclegi to nie tylko dynamiczny ośrodek ekonomiczny, kulturalny i edukacyjny regionu świętokrzyskiego, ale również atrakcyjna propozycja dla rządnych wypoczynku i dobrej zabawy na świeżym powietrzu. W obrębie miasta znajduje się wiele terenów zieleni, w tym aż 5 rezerwatów przyrody z interesującymi formacjami skalnymi. Wielbiciele kontaktu z przyrodą na pewno nie poczują się zawiedzeni, a na najbardziej wytrwałych czekają liczne szlaki piesze biegnące przez miasto.

Śladami 900-letnich dziejów miasta są jego liczne zabytki. Spacer po noclegi w Kielcach najlepiej rozpocząć na Rynku, otoczonym przez przepiękne kamienice, aby następnie udać się do odremontowanej katedry, pochodzącej z 1171 roku, prawdziwego diamentu architektury. Warto również zobaczyć siedemnastowieczny pałac biskupi z unikalną galerią obrazów i sanktuarium Piłsudskiego. Jest tu także wiele interesujących licznych zabytków sakralnych, muzeów, dawnych majątków ziemskich i kamienic. noclegi Kielce

Kielce mają wyznaczone trasy turystyczne, co należy obecnie do rzadkości w Polsce. Polecamy szczególnie malowniczą 80-kilometrową trasę biegnącą dookoła miasta, wzdłuż rzeki Silnicy. Szlak ten idealnie nadaje się również na wyprawy rowerowe, a niektóre jego fragmenty są także dostosowane do potrzeb kierowców.

Niewątpliwą zaletą Kielce pokoje gościnne jest różnorodność terenów zielonych i rozbudowana baza sportowa. Do najciekawszych miejsc zaliczany jest Rezerwat Kadzielnia z jeziorem otoczonym wapiennymi skałami. Występują tu jaskinie i inne rzadkie formy krasowe. Wielbiciele aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu z całą pewnością znajdą tutaj coś dla siebie.

W Kielcach mają miejsce liczne targi i wystawy. Na turystów i gości biznesowych czekają zaciszne hotele, restauracje i kawiarnie.

Kielce, stolica województwa świętokrzyskiego, zlokalizowane są na południe od Warszawy. Liczba mieszkańców wynosi około 204 tysiące osób. Kielce hotele

Miasto umiejscowione jest u stóp Gór Świętokrzyskich, najstarszego łańcucha górskiego w Europie, którego wysokość wynosi od 260 do 612 m n.p.m. Kielce położone są w malowniczej dolinie Bobrzy i jej dopływu – Silnicy, otoczonej rozległymi połaciami leśnymi.